Нашият екип

Емилия Кърджилова
Изпълнителен директор
Емилия Кърджилова е магистър по психология, завършила Софийски университет “Св. Климент Охридски”. Предишната й образователна степен е от "Колежа по библиотекознание". Следваща магистърска степен придобива в програмата на Нов Български Университет и Open University UK в областта “Управление и развитие на човешките ресурси”. Специализирала е "История и теория на културата" в СУ "Св. Кл. Охридски" и в Института за младежта и образованието на Франция в Марли льо Роа със стипендия на Френското правителство. Завършила е следдипломна специализация по психоаналитична психотерапия към "Анимус" и СУ, след което завършва с отличен успех следдипломна специализация по интегративна психотерапия към Медицински университет. Следва дипломиране в магистърска програма по детско-юношеска и училищна психология от СУ.
Фондация “Общество на децата” е учредена в януари 2015г.
Преди това е работила за Институт “Отворено общество”, Фонд на ООН за население – UNFPA, Фондация за децата в риск по света – WWO. Емилия е специализирала в Париж културология със стипендия на Френското правителство. Научен редактор е на преводното издание на Ларус “Речник по психология” на издателство “ЕА”. Член е на Дружеството на психолозите в България и Българска асоциация за управление на проекти. Докторант в НБУ и работи по теми за ранното детско развитие.
Емилия е базов консултант по позитивна психотерапия с регистрационен номер 154 от юни 2023г. и провежда психологично консултиране на деца, юноши и семейства.
Емилия е клиничен психолог с богат опит в психологичната диагностика и консултиране в детско-юношеска възраст. Психологичното консултиране е насочено в областите хиперкинетично разстройство, генерализирани разстройства на развитието, смесени специфични разстройства на развитието, езиково-говорни разстройства, дислексия.
Психологичният кабинет е практика, обединяваща консултативни услуги за деца и възрастни в областта на психологията и организационното развитие. В практиката се извършва диагностика и терапия на широк спектър от нарушения на психичното и езиково-говорното функциониране. Диагностичната дейност се осъществява със стандартизирани за България международни тестови батерии.
Емилия има опит в работата с деца с емоционално-поведенчески и невроразвитийни затруднения, включително обучителни трудности, дефицит на вниманието и/или хиперактивност, опозиционно поведение, разстройства от аутистичния спектър и други.
Квалификации:
• Сертификационни обучения за работа със стандартизирани психометрични инструменти WISC-IV, HAWIK-R (интелигентност), DP-3 (детско развитие), САТ (Детски аперцептивен тест), CAB (Клинична оценка на поведението); CBCL ASEBA (Система на Ахенбах за емпирична оценка на поведението в училищна възраст) Rorschach (Проективен тест на Роршах); Тест за училищна готовност; Скала за субективно благополучие и взаимоотношения с родителите и връстниците; Скала за агресия и виктимизация от връстниците; Скала за емоционална интелигентност на д-р Джон Пелитери, президент на Международното общество за емоционална интелигентност и други рейтингови скали и въпросници за самооценка. Участие в сертификационни обучения за стандарти за ранно детско развитие, игрова терапия, подкрепа на родители на деца с хиперактивност и/или опозиционно поведение, емоционална интелигентност, работа с деца с хиперактивност и дефицит на вниманието, подкрепа на деца със специални образователни потребности, диференциална диагностика на разстройства от аутистичния спектър и др.
• Обучител за работа с Bayley III – тест за бебета и деца до 42 месечна възраст, обучител и създател на проект „Библиотека на играчките“ и проект „Сътрудници по привързаността“.
• Провежда организационно консултиране и диагностика за организации в сферата на мотивацията, ефективността и груповата кохезия.
• Формира се като психотерапевт в школата по позивна психотерапия. Обучавала се е в докторска програма по психоаналитична психотерапия в Нов български университет.
Можете да запишете час за консултиране в графика на следния линк:
https://forms.gle/231mzX965CyB9VDi8
